Menu Close Menu
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

۳۲۹ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های اردبیل بستری هستند

۳۲۹ نفر مبتلا  به کرونا در بیمارستان های اردبیل  بستری هستند

  قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از  بستری شدن۳۲۹ نفر بیمار کرونا تا دوم فروردین ماه در بیمارستان های اردبیل خبر داد

به گزارش وبدای دانشگاه علوم پزشکی دکتر افشین فتحی با بیان اینکه تا دوم فروردین ۳۲۹ نفر بستری کرونایی در مراکز درمانی استان به ثبت رسیده است گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد بیمار مثبت قطعی گزارش شده که با احتساب موارد قبلی تعداد مبتلایان قطعی به ۲۷۰ مورد در سطح استان رسیده است. 
وی با اشاره به اینکه ۴ مورد جدید فوتی داشتیم افزود: با احتساب ۳۰ مورد فوتی قبلی،موارد فوتی به ۳۴ مورد از شروع بحران کرونا در استان اردبیل رسید.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه موارد بستری فعلی ما۳۲۹ نفر هست ،عنوان کرد:از تعداد کل موارد بستری ،۱۰۸ مورد در بیمارستان امام خمینی اردبیل ،۶۶ مورددربیمارستان امام رضا،۵۹ مورد در بیمارستان سبلان تامین اجتماعی، ۲۴ مورد در پارس آباد،۱۸ مورددر گرمی،۴۸مورد در مشگین شهر و ۶مورد در خلخال بستری هستند.
دکتر فتحی ادامه داد: این آمارها نشان می‌دهد که سیر صعودی بیماری فعلا کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: تردد در خیابان ها‌ کاهش محسوس دارد و ما اینها را مدیون فعالیت‌هایی هستیم که در حوزه‌های مختلف در ادارات انجام شده است.
این مسئول همچنین با تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان به خاطر روشنگری هایی که در روزهای اخیر ابراز داشتند گفت: روشنگری های ایشان بسیار موثر بوده و باعث شده مردم کمتر از خانه بیرون بیایند.
وی همچنین با تشکر از استاندار اردبیل عنوان داشت:دکتر بهنام جو حمایت ویژ ه ای از دانشگاه میکنند و برای تامین و تهیه تجهیزات و امکانات‌ مربوط به کرونا کمک خوبی ارایه میدهند..
دکتر افشین فتحی اظهار داشت: دو نگاهتگاه در دو محل برای آقایان و خانم ها ایجاد شده و از دیروز بیمار پذیرش می‌کند که اولین نگاهتگاه ۱۵۷ خوابه برای بستری اقایان در نظر گرفته شده که با کمک سپاه حضرت عباس تامین تجهیزات و نیرو شده وبرای استفاده ، ساختمان آن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اردبیل قرار گرفته است و یک باب نگاهتگاه۱۰۰ تخته که به کمک دانشگاه آزاد و سپاه حضرت عباس تجهیز شده و برای خانمها در نظر گرفته شده که با این وصف از فشار کاری بیمارستان‌های استان کاسته میشود.
وی تصریح کرد: به خاطر خریدهای نوروز و دید و بازدیدهایی که مردم انجام دادند برآورد ما این است که پنجم تا هفتم فروردین‌ماه پیک بیماری داشته باشیم و بعد از آن اگر مردم رعایت کنند و در خانه‌هایشان بمانند، بعد از ۲ هفته روند بیماری سیر نزولی خواهد داشت و ما شاهد کنترل بیماری در استان اردبیل خواهیم بود ،اما اگر مردم رعایت نکنند بعد از تعطیلات نوروز کنترل این بیماری بسیار مشکل خواهد شد.
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: تعطیلات ۱۵ روزه عید، فرصت طلایی است تا ما بتوانیم با قرنطینه خود در منزل بیماری را کنترل کنیم.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران