جمعه 4 خرداد 1397  |   9 رمضان 1439  |   Friday, May 25, 2018
اوقات شرعی ماه مبارک رمضان   |   بازگشت «ارسطو» به صحنه تئاتر   |   وقتی کی‌روش روی زمین نشست!   |   صفحه اول روزنامه های امروز 97/02/30   |   فال روزانه 97/02/30   |   ه
خرید شارژ اینترنتی
 
تبلیغات
 
نقشه ترافیک آنلاین
 
استخاره با قرآن
 
فال حافظ
 
محاسبه تناسب اندام شما
 
جداول لیگ
 
آب و هوا
 

تاریخ : 1397/02/19 08:15:04شماره : 76659 تعداد بازدید : 26 گروه خبری : اخبار روزمومیایی منتسب به رضاخان دفن شد
خبرگزاری ایرنا: فرماندار ویژه شهرستان ری از دفن بقایای جسدمومیایی کشف شده در طرح توسعه حرم عبدالعظیم (ع) توسط مسئولان حرم خبر داد.

هدایت الله جمالی پور شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار در خصوص اخباری که اخیرا در شبکه های اجتماعی در مورد جسدمومیایی که چندی پیش در محوطه حرم عبدالعظیم (ع) کشف شد، گفت: مسئولیت دفن اجساد در اماکن عمومی با شهرداری ها و در اماکن متبرکه با هیات امنا و مسئولان این اماکن است و فرمانداری در این خصوص هیچگونه نقش و مسئولیت مستقیمی ندارد.

وی افزود: از آنجایی که جسد مورد نظر در محوطه حرم عبدالعظیم (ع) کشف شده است، مسئولیت دفن این جسد نیز با آستان مقدس است و ضرورتی به دخالت سایر دستگاه ها در این خصوص نداشت.

جمالی پور در خصوص چگونگی کشف این جسد نیز افزود: در طرح توسعه اماکن قدیمی و متبرکه، بقایایی از اجسادی که از گذشته های دور دفن شده اند، پیدا می شود و این اجساد با رعایت موازین شرعی در مکان های مناسب توسط متولیان امر دفن می شوند.

فرماندار شهر ری در مورد هویت جسد مومیایی و موارد مطرح شده در مورد تعلق آن به پهلوی اول گفت: من هم این اخبار را در فضای مجازی و درسطح جامعه شنیده ام، این سئوال را باید کارشناسان میراث فرهنگی پاسخ دهند.

وی در این مورد که آیا تایید می کند که جسد کشف شده مومیایی بوده یا خیر، افزود: باید دستگاه های مسئول و متخصصان فنی در این خصوص نظر دهند و من کارشناس این موضوع نیستم.

معاون استاندار تهران ادامه داد: تا زمانی که کارشناسان و نهادهای مسئول بررسی کارشناسانه انجام ندهند، نمی توان در این باره اظهار نظر کرد.

جمالی پور با گلایه از یکی از خبرگزاری ها، گفت: من جز خبرگزاری رسمی با هیچ خبرگزاری دیگری در این خصوص مصاحبه نداشته ام، اما متاسفانه در فضای مجازی دیدم که به نقل از یکی از خبرگزاری ها خبری از زبان من مبنی بر جسد مومیایی کشف شده در حرم عبدالعظیم (ع) نقل شده است که این کار خارج ازاخلاق حرفه ای اطلاع رسانی است.

وی ادامه داد: انتظار این است که خبرنگاران و رسانه های جمعی با رعایت اخلاق حرفه ای اخلاق اسلامی و حرفه ای را زیر پا نگذارند.

فرماندار ری در پایان تاکید کرد: لازم است منافع ملی مقدم بر منافع فردی و یا جریانی و سازمانی باشد که متاسفانه در برخی موارد این امر توسط افراد، جریان ها و رسانه ها نادیده گرفته می شود.
 

منبع :
منوی اصلی
 
اوقات شرعی
 

 
آمار بازدید
بازدید های امروز: 44
بازدید های دیروز: 132
بازدید های این ماه: 4550
کل بازدید ها: 515289
 
تقویم